top of page

14's Teams

Gavin Patterson.jpg

14 American Patterson Tournaments

2/24-25/24    Borderline Bash - Hamilton

3/3/24           Highland High School - Marengo

3/9/24           Gametime Sports - Urbana

3/16/24         The Root - Gallipolis

3/24/24         Court 4 Sports - Mason

4/12-14/24       West Virginia Wild & Wonderful Showdown - Piqua

4/20/24         Eastside Athletics - Canal Winchester

4/28/24         Regionals - Columbus

Gavin Patterson

Head Coach

Hannah Lougheed

Assistant Coach

Player Name
Player #
School
Campbell McAllister
Chillicothe
Cammi Carroll
Waverly
Kinzli Batson
Unioto
Elizabeth Anderson
Unioto
Abigail Watson
Unioto
Arianna Rice
Gallia Academy
Brailee Hausworth
Huntington
Kenley Smith
Huntington
Sydnee Wade
Chillicothe

Team fully confirmed!

Taylor Alsop.jpg

14 Regional Alsop Tournaments

3/9/24      Eastside Athletics - Canal Winchester

3/17/24    Queen City Sports Complex - West Chester

3/23/24    Gametime Sports - Urbana

4/7/24      Adena High School - Frankfort

4/13/24    Southeastern High School - Chillicothe

4/27/24    Regionals - Columbus

Taylor Alsop

Head Coach

Player Name
Player #
School
Ava Ricer
Piketon
Kylee Dunn
Paint Valley
Chloe Riffle
Zane Trace
Hadley Colburn
Logan Elm
Josey Perry
RCCA
Karley Tackett
Waverly
Layla Amnay
Miami Trace
Abby Steele
Huntington
Kenley Maynard
Piketon

Team fully confirmed!

Mallory Hicks.png

14 Regional Hicks Tournaments

3/9/24      Eastside Athletics - Canal Winchester

3/17/24    Queen City Sports Complex - West Chester

3/23/24    Gametime Sports - Urbana

4/7/24      Adena High School - Frankfort

4/13/24    Southeastern High School - Chillicothe

4/27/24    Regionals - Columbus

Mallory Hicks

Head Coach

Player Name
Player #
School
Peyton Allerton
Chillicothe
Dixie Grigsby
Adena
Gabrielle Belford
Westfall
Kiera Blankenship
Chillicothe
Jolei Ingham
Waverly
Abigail Thomas
Waverly
Corbyn Nolt
Fayette Christian
Briley Kirkbride
Paint Valley

Team fully confirmed!

Kara Stone.HEIC

Kara Stone

Head Coach

14 Regional Stone Tournaments

2/3/24        Gametime Sports - Urbana

2/25/24      The Root - Gallipolis

3/9/24        Eastside Athletics - Canal Winchester

4/7/24        Adena High School - Frankfort

4/13/24      Southeastern High School - Chillicothe

4//27/24     Regionals - Columbus

Player Name
Player #
School
Jorja May
Fairfield
Marli Pirman
East Clinton
Leightton Hale
East Clinton
Maci Lilly
East Clinton
Emmalee Young
Hillsboro
Paisley Stahlhut
Fairfield
Kennadi Storms
Whiteoak
Oakley Engle
Whiteoak

Team fully confirmed!

bottom of page